Profesjonalny monitoring komputera

Program do monitorowania komputera może być nieocenionym narzędziem przy udowadnianiu braku lojalności pracownika lub na przykład zdrady partnera. Nasuwają się wątpliwości co do tego, czy korzystanie z takich rozwiązań jest etyczne i moralne. Wydaje się, że w przypadku “skoku w bok” drugiej osoby uciekanie się do takich sposobów przez osobę pokrzywdzoną powinno być usprawiedliwione. Kwestia oceny i wydania ostatecznego wyroku w tej kwestii pozostaje w gestii sumienia każdego z nas indywidualnie.

Dyskretny monitoring komputera

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu ProfiSpy możliwe jest bardzo dokładne śledzenie wszelkich aktywności użytkownika danego komputera. Sama instalacja jest prosta i program jest niemożliwy do wykrycia dla osoby, która nie posiada odpowiedniej wiedzy, a przede wszystkim świadomości, że jej poczynania są śledzone.

Programy do monitorowania komputera pozwalają na bezlitosne i dokładne śledzenie każdego wciśniętego klawisza - całej korespondencji prowadzonej przez użytkownika. Kontrola klawiatury jest bardzo skuteczna, inwigilowanemu osobnikowi (obojętnie jakiej płci :)) nie pomoże szybkie usuwanie wiadomości czy czyszczenie archiwum komunikatora / messengera. Programy zapisują bowiem logi klawiatury; sporządzą nic innego jak dokładny raport dotyczący wszystkiego, haseł, co było pisane na danym komputerze ze wskazaniem na dokładną datę i godzinę.

klawiatura komputera

Dzięki aplikacjom monitorującym komputer można także śledzić, na jakie strony wchodzono z danego komputera. Informacje te są czasem bardzo drobiazgowe ; na przykład pozwalają sprawdzić, jakie profile na Facebooku odwiedzano, z kim pisano na messengerze - co ten ktoś odpisywał. Zapisywane są również zrzuty z ekranu (tzw. print screeny'y)  w czasie pracy komputera, zapisują się one z częstotliwością zdefiniowaną przez samego zainteresowanego.

Wszystkie zabrane informacje mogą być przechwytywane na przeważnie 2 sposoby. Można rzecz jasna pobrać je bezpośrednio z komputera, na którym program jest zainstalowany. Często te programy posiadają opcję przesyłania je na wskazane konto pocztowe.